Jdi na obsah Jdi na menu
 


Něco málo o propagandě, vědě o tom, jak subtilně zmanipulovat podvědomí - bohužel i inteligentním lidem

 
Něco málo o propagandě - tedy vědě o tom, jak subtilně zmanipulovat podvědomí, bohužel i inteligentním lidem - plus srovnání zhoubné propagandy, která existuje dnes, a která existovala za komunismu.

Za komunismu byla sice v TV propaganda, ale každý ji jasně rozeznával a v podstatě vesele ignoroval, nebo si z ní i dělal legraci (jinak u nás vždy byly převzaté kvalitní filmy, i pořady pro děti, pouze se nepěstovala americká hypersexualizace.) Propaganda tenkrát zkrátka nebyla tak rafinovaně skrytá, jako teď často bývá v médiích hlavního proudu (ale i reklamách, v PC hrách, časopisech, filmech, klipech, v čemkoliv, co produkují korporace, které z manipulace s námi a našimi názory/pocity těží nejvíc) Americký model kapitalismu dává prostor (přímo vyžaduje k vlastnímu fungování) korporátní sofistikovanou a na podvědomí hluboce působící kontrolu mysli (jak většinou říkáme "vymývání mozků"). JE to ale přímo věda. Jde to mnohem hlouběji, než snadno rozeznatelné lži politiků ve zprávách. 
Hlavní problém je, že v této době už kvůli působení této sofistikované kontroly mysli spousta lidí už ani neví, které názory a pohledy na svět jsou SKUTEČNĚ jejich, které životní hodnoty jsou vážně jejich, jestli si sami uspořádali žebříček hodnot, nebo byl opět médii nějak podvědomě ovlivněn, nebo třeba jaké předsudky si zformovali oni sami vlastními názory na věc, a které do nich byly mediální kontrolou mysli vloženy
Čistý, neovlivněný, vlastní názor na cokoliv - ten je v této "demokratické" , "svobodné" společnosti už velmi vzácná věc. (Naopak v komunismu jsme ještě mohli svobodně myslet za sebe!) 
A co mají dělat dnešní děti, na které tohle vše působí už od školky? Ty jsou vůči tomu úplně bezbranné. Je to horor a příliš málo lidí si uvědomuje, že to tu JE a jak veliký to má dosah. Odborníci tomu říkají "debilizace" společnosti.

P.S.: Opět: NE, nejsem komunista, jen zde konstatuji fakta. 
Mám zcela jiné politické smýšlení, které se nedá označit nálepkou, protože zatím ještě neexistuje, v podstatě věřím v systém alespoň o něco spravedlivějšího světa, bez korporátní diktatury a manipulace s naší myslí, bez elity (10% těch nahoře vlastní 85% světového bohatství), kde by politici skutečně zastupovali lidi a demokracie, svoboda a volba nebyly jen iluzemi. 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář